Впровадження комплексного рішення на базі продуктів від Hewlett Packard Enterprise (HPE)

Підбір і впровадження комплексного рішення обробки, зберігання та резервування даних з максимальною відмовостійкістю і простотою управління комплексом

next

У замовника була низка додатків, які було неможливо і небажано розміщувати в середовищах серверної віртуалізації.
Так, деякі додатки під час їх розміщення у віртуальних середовищах потребували би додаткових дорогих ліцензій, а у випадку розміщення на фізичних серверах схем ліцензування прив’язувались до серійного номера фізичного сервера.
Таким чином, ІТ-системи підприємства потребували рішення, яке змогло би забезпечити для додатків, які працюють на фізичних серверах, таку ж гнучкість налаштування, швидкість перенесення між фізичними серверами, відмовостійкість і простоту управління, як і в системах серверної віртуалізації.
Наступним важливим питанням було забезпечити мінімальний час втрати (RPO) та відновлення (RTO) з резервних копій, простоту адміністрування та тісну інтеграцію з додатками.

Для вирішення цього складного завдання спеціалісти нашої компанії використали такі рішення від виробника Hewlett Packard Enterprise (HPE): блейд-система серверів HPE Synergy з модулями комутації HPE Virtual Connect; система зберігання даних HPE Nimble, яка тісно інтегрувалась із системою зберігання резервних копій HPE StoreOnce, яка в свою чергу мала тісну інтеграцію з додатками замовника.
Блейд-система HPE Synergy з модулями комутації HPE Virtual Connect та використання підходу boot from SAN дозволили, так би мовити, «віртуалізувати» фізичні сервери, відв’язавши операційну систему і додаток з даними від конкретного фізичного сервера і прив’язавши їх до програмно визначеного профілю сервера. Цей програмно визначений профіль сервера зберігає в собі серійні номери сервера, апаратні адреси його мережевих адаптерів LAN та SAN, і цей профіль можна легко переміщувати між фізичними серверами. Таким чином, дуже просто й ефективно вирішується ряд складних питань:
- економія на ліцензуванні додатків;
- відмовостійкість: при виході з ладу фізичного сервера його профіль переміщується на резервний сервер за лічені хвилини;
- масштабування: якщо потужностей двопроцесорного сервера не вистачає, ми можемо легко і швидко мігрувати профіль сервера на чотирьохпроцесорний фізичний сервер.
Питання швидкого, ефективного та надійного зберігання даних було вирішено за рахунок використання системи зберігання даних HPE Nimble. Гібридна система, яка використовує дешеві НМЖД для зберігання даних і швидкі твердотільні диски для кешування даних, забезпечила найкраще співвідношення показників потужності та вартості системи. Так, система, трохи дорожча за традиційні системи на НМЖД, видає потужність, близьку до All-SSD систем.
Другою перевагою використання СЗД HPE Nimble є наднадійне зберігання даних, яке дозволяє вихід з ладу одночасно трьох будь-яких накопичувачів. Також СЗД має вбудовані профілі оптимізації роботи під різні додатки, що дуже спрощує завдання адміністрування потужності і тюнінгу системи.
Тісна інтеграція СЗД HPE Nimble, з одного боку, з додатками, а з іншого – з системою зберігання резервних копій HPE StoreOnce дозволила створити простий у використанні, гнучкий у налаштуваннях, потужний комплекс резервного копіювання даних без необхідності купувати додаткове ПЗ резервного копіювання. Так, для забезпечення мінімальних показників часу втрати даних і часу відновлення використовуються snapshot’и на рівні СХД, які не впливають на продуктивність роботи додатків. Під час виконання завдань резервного копіювання і відновлення з HPE StoreOnce дані передаються напряму між двома системами: СЗД HPE Nimble та зберігання резервних копій HPE StoreOnce, – що значно прискорює ці операції. Також підтримується миттєве відновлення роботи сервісу безпосередньо на системі HPE StoreOnce з її подальшою онлайн-міграцією на основну СЗД – HPE Nimble.

«Це був дуже комплексний (за своїми складовими) і надзвичайно цікавий проєкт, але завдяки правильно підібраним рішенням я не можу назвати його складним у впровадженні або використанні. Це дивовижно – доклавши мінімум зусиль, спостерігати складну роботу тісно інтегрованих між собою різних за призначенням систем в єдиному комплексі. Найважчим у цьому проєкті було монтування обладнання в серверну шафу»

«Дуже сподобалось впроваджене рішення, при всій своїй функціональності і гнучкості налаштувань воно дуже просте у адмініструванні і використанні»